Polskie góry

Zakopane
Tatrzański Park Narodowy

Czas wycieczki: ok. 9 godzin
Odległość od Krakowa: 100 km

Zakopane – stolica polskich Tatr. Miejsce w którym można oderwać się od męczącej codzienności. Zakopane jest największym ośrodkiem miejskim w bezpośrednim otoczeniu Tatr, dużym ośrodkiem sportów zimowych, od dawna nazywane nieformalnie zimową stolicą Polski. W granicach administracyjnych miasta znajduje się także znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego. Liczbę turystów odwiedzających całe Tatry ocenia się na około 2-3 mln rocznie. Jest najwyżej położonym miastem Polski - leży na wysokości 750-1126 m n.p.m. Centralny punkt Zakopanego – skrzyżowanie ul. Krupówki i Kościuszki leży na wysokości 838 m n.p.m.

Tą wycieczkę polecamy szczególnie tym osobą które chcą poczuć potęgę natury, spróbować typowo góralskiej kuchni, posłuchać góralskiej muzyki i docenić festiwalową atmosferę miasta.

Więcej na: www.tpn.pl oraz www.zakopane.pl

Zarezerwuj / Zapytaj o cenęSpływ przełomem Dunajca

Pieniny
Spływ Dunajcem

Czas wycieczki: ok. 9 godzin
Odległość od Krakowa: 115 km

Przełom Dunajca możemy podzielić zasadniczo na trzy odcinki. Pierwszym odcinkiem jest Przełom Czorsztyński, gdzie dno doliny dochodzi do szerokości 300m. Drugi odcinek to strefa pomiędzy Niedzicą a Czerwonym Klasztorem o szerokości dna około 700m. Trzeci odcinek zaczyna się w Sromowcach Niżnych a kończy się w Szczawnicy i to ten odcinek jest najbardziej malowniczy. Na długości 9 km Dunajec tworzy 3 pętle i 7 ostrych zakrętów. Dolina w niektórych miejscach jest bardzo zwężona a ściany przełomu są bardzo strome wręcz płaskie. Silny nurt spiętrza fale, które przelewają się w łożysku rzeki to znów w innych miejscach woda płynie niezwykle spokojnie. Spływ Dunajcem to główna atrakcja Pienin. Spływ rozpoczyna się w miejscowości Kąty leżącej niedaleko Sromowiec.

Trasy spływu odbywają się na dwóch odcinakch Kąty-Szczawnica oraz Kąty-Krościenko. Spływ łodziami flisackimi naprawdę jest fantastyczą przygodą. Na trasie Flisacy opowiadają o Pieninach zwracając naszą uwagę na poszczególne miejsca na Dunajcu. Fale Dunajca uderzają o burtę łodzi to znów milkną ukazując spokojne odcinki Dunajca. Turyści robią zdjęcia lub filmują trasę kamerą a na trasie przełomu flisacy często użyczają swojego stroju ludowego by przebrani turyści mogli zrobić sobie pamiątkowa fotografię.

Niesamowita wycieczka dla wszystkich, którzy chcą poczuć bliskość natury, przeżyć niesamowitą przygode oraz zrobić świetne zdjęcia.

Więcej na: www.flisacy.com.pl

Zarezerwuj / Zapytaj o cenęMuzeum Żup Krakowskich

Kopalnia Soli
Wieliczka

Czas zwiedzania: ok. 4 godziny
Odległość od Krakowa: 15 km

Kopalnia Soli w Wieliczce to najstarsze na ziemiach polskich przedsiębiorstwo solne, którego początki sięgają średniowiecza. Przez całe stulecia była źródłem bogactwa kraju i materialnym fundamentem kultury - dzisiaj jest najchętniej odwiedzanym polskim obiektem turystycznym. Kilkusetletnia eksploatacja złoża soli kamiennej ukształtowała obecny układ przestrzenny wyrobisk górniczych. Skryte pod miastem, usytuowane na dziewięciu poziomach, sięgają głębokości 327 m. Podziemna Wieliczka to blisko 300 km chodników i ok. 3000 komór. Część udostępniona do zwiedzania obejmuje 3,5 kilometrowy odcinek, położony na głębokości od 64 m do 135 m. Wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziora, oryginalne urządzenia i sprzęt, zachowane ślady prac górniczych dają wyobrażenie o zmaganiach ludzi z żywiołami, ich pracy, pasjach, wierzeniach. Wieliccy górnicy pozostawili po sobie dziesiątki rzeźb i płaskorzeźb solnych. Kopalnia w 1978 roku zosała wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO.

Więcej na: www.kopalnia.pl

Zarezerwuj / Zapytaj o cenęArbacht macht frei

Oświęcim
Niemiecki nazistowski
obóz koncentracyjny

Czas wycieczki: ok. 6 godzin
Odległość od Krakowa: 60 km

Zespół niemieckich obozów koncentracyjnych i obozów zagłady na terenie Oświęcimia i pobliskich miejscowości istniejący w latach 1940-1945. Symbol całego systemu koncentracyjnego i machiny zagłady. Nazwy Auschwitz i Birkenau są niemieckimi odpowiednikami polskich nazw Oświęcim i Brzezinka, stosowanymi po agresji Niemiec na Polskę w 1939 roku i aneksji tych ziem przez III Rzeszę. Jest to jedyny obóz koncentracyjny znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Więcej na: www.auschwitz.org.pl

Zarezerwuj / Zapytaj o cenę